Choď na obsah Choď na menu
 


Oravice

Aj napriek tomu, že počasie nám neprialo môžeme považovať túto akciu za najvydarenejšiu.

V piatok, po príchode na chatu, len čo sme sa ubytovali sme sa všetci zišli v spoločenskej miestnosti  kde sme sa za doprovodu gitary zabávali do neskorých nočných hodín. Najväčšiu radosť mali deti, ktoré v ten deň mohli byť dlhšie hore ako inokedy. A nielen, že mohli byť hore, ale ešte aj šantili pri speve a  tanci, napr. pri vláčiku, ktorí všetci zúčastnení urobili pri piesni : „Jede, jede mašinka .....“

Na druhý deň zjazdári mali možnosť  dostatočne sa unaviť na poloprázdnom svahu a bežkári pre nedostatok snehu namiesto lyžovania  podnikli len pešie prechádzky.

Po celodenných športových aktivitách všetci relaxovali v meander parku - termálnej vode, ktorá vyviera z hĺbky 1611 m s teplotou 58°C  a má blahodárne účinky na organizmus. Areál Meander Parku thermal má  plochu 1545 m2 a priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období. Po celodennom náročnom dni sme sa všetci stretli pred vstupom do termálneho kúpaliska odkiaľ sme išli na chatu Oravice, aby sme sa posilnili pri večeri a zahnali smäd pivom, vínom, minerálkou podľa chuti každého.

V nedeľu v popoludňajších hodinách sme unavení športom a kúpaním, ale zrelaxovaní, opustili Oravice a vracali sa domov.